Witamy na stronie www.babachan.pl

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niniejsza strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów z branży medycznej.

Oświadczam, że jestem specjalistą w dziedzinie stomatologii lub jestem osobą związaną zawodowo z branżą medyczną.

MULTICLEAN 5x5g

Preparat do czyszczenia protez zębowych. Jako jeden z nielicznych przeznaczony jest do oczyszczania protez termoplastycznych, które inne środki mogłyby uszkodzić.

Indeks: 11064 | Producent: Roko
36,90 zł
Brutto
Ilość

Protezy zębowe, zdaniem protetyków, powinny być czyszczone preparatami dedykowanymi do tego typu produktów protetycznych. Czyszczenie protez pastami do zębów, które w większości przypadków posiadają właściwości ścierne, może spowodować mikrouszkodzenia, zarysowania powłoki protezy, w których następnie gromadzi się płytka nazębna (bakterie). Im więcej mikrouszkodzeń tym więcej bakterii znajduje się na protezie a ich usunięcie jest uciążliwe. Objawem niewłaściwej pielęgnacji protezy są zaczerwienienia dziąseł, stan zapalny błon śluzowych oraz nieprzyjemny zapach.

Specjalistyczny proszek do czyszczenia różnego rodzaju protez, Multiclean, został zaprojektowany z uwzględnieniem wszystkich parametrów tworzyw termoplastycznych, wykorzystywanych m.in. do produkcji protez zębowych. Działa oczyszczająco i antybakteryjnie a także pozwala zachować protezę w idealnej kondycji. Multiclean dokładnie usuwaj płytkę nazębną nie uszkadzając tworzywa, z którego wykonana jest proteza. Szybko i odczuwalnie niweluje nieprzyjemny zapach, zapewniając długotrwałe uczucie świeżości w jamie ustnej.

Właściwości proszku Multiclean Dental Cleaner:

- Oczyszczające - preparat dokładnie i niezwykle delikatnie czyści protezy, szyny, retainery, itp.

- Ochronne - proszek zapobiega uszkodzeniom termoplastycznych materiałów, które mogą ulec deformacji z powodu różnić temperatur i kwasowości w jamie ustnej,

- Odświeżające - skutecznie neutralizuje nieprzyjemny zapach spowodowany niewłaściwą pielęgnacją protezy, zapewniając długotrwałe uczucie świeżości,

- Konserwujące - regularne stosowanie preparatu zachowuje oryginalny wygląd protezy, zapobiega zmianom koloru i przeźroczystości tworzyw termoplastycznych.

Sposób użycia: Preparat Multiclean przeznaczony jest do stosowania w warunkach domowych. Dla zwiększenia efektywności czyszczenia zaleca się stosowanie preparatu w specjalistycznej myjce SONIC DENTURE CLEANER, która generuje drgania soniczne, wzmacniające oddziaływanie proszku na protezę.

Roztwór przygotować z 1/2-1 saszetki, którą należy rozpuścić w szklance gorącej wody. Roztwór pozostawiamy na 3 minuty. Protezę oczyścić z resztek pokarmu przy  pomocy szczoteczki do zębów a następnie zanurzyć ją w roztworze. Mocno zabrudzone protezy należy pozostawić w roztworze na całą noc. Tak wykonany roztwór posiada swoje właściwości od 7 do 10 dni. Po tym czasie należy sporządzić nowy roztwór. Protezy posiadające miękkie elementy, nie powinny być pozostawione w roztworze dłużej niż 20 min.


Opakowanie zawiera 5 saszetek po 5g proszku. Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

11064
5 Przedmioty

Specific References